FAQ
Časté dotazy
Proč bych se měl na nákup antiradaru více zaměřit?
Proč levné detektory nezjistí nové radary?
Níže najdete odpovědi na tyto i další otázky.
Každý výrobce specifikuje své výrobky prostřednictvím jednoduchého schématu - detekuje všechna radarová pásma. Bohužel, nikdo neuvádí vzdálenosti, na které umí radary detekovat a neuvádí tedy pro uživatele tu nejpodstatnější informaci.
Jak poznám že antiradar, který hodlám zakoupit bude správně fungovat v ČR?
Pro garanci 100% funkčnosti antiradaru Beltronics pro ČR je nutno zakoupit zařízení, které je upraveno pro použití v ČR. Pouze tak máte jistotu, že Váš antiradar bude v dostatečné vzdálenosti detekovat moderní české radary typu Ramer, které jsou v ČR nejpoužívanější.
Proč detektory Beltronics EURO bez provedení pro ČR nemusí správně fungovat?
Všechny detektory Beltronics na první pohled vypadají velice podobně. Designové rozdíly bývají často pouze kosmetické a hlavní rozdíl je v řídícím software detektoru. Ten je v jednotlivých typech rozdílný a parametry jsou nastaveny dle potřeby konkrétní země. Detektory jsou sice použitelné univerzálně, ne však na 100%. Proto detektor určený pro ČR nikdy nebude 100% pracovat v okolních zemích, stejně tak detektory z okolních zemí 100% nefungují v ČR.
Proč levnější antiradary nedokáží detekovat nejnovější radary?
V České republice jsou stále častěji používány, nové radary typu Ramer AD9, či podobné, které pracují s podstatně nižším vysílacím výkonem mikrovlnného paprsku, než starší radary Ramer, nebo radary v cizině. Není-li detektor dostatečně citlivý, detekuje radar až v okamžiku změření vozidla, nebo pár metrů před ním.
Hlavním důvodem nedostatečné citlivosti většiny antiradarů je proncip jejich funkčnosti, kdy je Ka-pásmo, ve kterém pracují radary skenováno ve zbytečné šířce 33,4 - 36,0 GHz, doba skenování je tak mnohem delší než například u K-pásma, kde je rozsah 24.050-24.250 GHz podstatně užší. Detektory Beltronics ve verzi EURO mají možnost zúžit rozsah Ka-pásma pouze pro použití v Evropě, v ČR například 33,900 - 34,400 GHz. Výsledek je takový, že detekují radary mnohdy až o několik set metrů dříve, než detektory bez podpory zúženého pásma tzv. Ka narrow.
Jaké jsou rozdíly mezi americkou verzí RX65 a verzí RX65i EURO CZ?
Americký model je od evropského ekvivalentu RX65i EURO výrazně odlišný.
- Neobsahuje možnost detekce zúženého pásma Ka (Ka narrow)
- Nedetekuje krátké impulsy v pásmu K (populární radarové pistole ISKRA - nejsou používány v ČR)
- Nedetekuje laserovou pistoli, TrafiPatrol XR
- Nemá podporu pásma Ku, které je používáno v západní Evropě
- X-band bylo mírně upraveno, ale to není významný rozdíl...
- RDR - funkce, určená k potlačení většiny falešných poplachů, která se používá ke snížení falešných signálů z jiných detektorů
Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými modely detektorů?
Beltronics RX65i EURO CZ je náš nejnovější detektor, poskytuje plnou ochranu ve všech pásmech, navíc jediný na trhu, dokáže odhalit nejnovější radarové pistole ISKRA a její odnože v různých Evropských zemích.
Beltronics STi-R Plus je určen ke skryté instalaci a nabízí vynikající ochranu ve všech v ČR používaných pásmech. V budoucnu samozřejmě uvedeme na trh další typy detektorů, jelikož firma Beltronics dlouhodobě patří k nejlepším výrobcům na trhu.
Jsou antiradary legální?
V České republice není jízda se zapnutým radarovým detektorem zakázána žádným zákonem, vyhláškou nebo předpisem. Zákon o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. zakazuje jen použití aktivních prostředků, které mohou rušit nebo jinak omezovat činnost radarů. Použití pasivních radarových detektorů (antiradarů, které pouze přijímají radarový signál) tento zákon nijak neomezuje ani nezakazuje.
V paragrafu §3 odstavec 4 je uvedeno:
"(4) Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, které znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen "antiradar")."
Protože pasivní radarové detektory neovlivňují ani neznemožňují funkci radarů, není jejich použití tímto ani jiným zákonem zakázáno a nelze je považovat za antiradar, jelikož ten z definice své funkce aktivně ruší, nebo ovlivňuje funkci prostředků používaných policií...
Proč má pokovené čelní sklo vliv na výkonnost detektoru?
V některých luxusních automobilech, je čelní sklo potaženo tenkou, téměř plně průhlednou vrstvou kovu, která účinně zamezuje průchodu UV složky slunečních paprsků do interieru vozidla. Bohužel velice zdatně zamezuje také průchodu paprsků radaru k detektoru. Některá vozidla mají v okolí zpětného zrcátka místo, kde je část okna nepokovená. Výrobci záměrně nepokrývají tuto část čelního skla, aby umožnili provoz ostatních zařízení, které vyžadují využití rádiových vln. Například GPS navigace, krabička pro průjezd oblastmi s výběrem mítného atd...
Platí tovární záruka Beltronics, pokud nekoupím zařízení od autorizovaného distributora?
Záruka je platná pouze tehdy, pochází-li přístroj z oficiální české distribuce. Není-li určen pro distribuci v ČR, nejen, že nebude správně fungovat, ale jako dovozce se zříkáme poskytování servisu a záruky pro tato zařízení. Detektory Beltronics určené pro prodej v ČR poznáte například podle holografické záruční pečeti na těle detektoru, nepo přímo podle potisku na těle detektoru "EURO - CZECH REPUBLIC".
Bel. STiR+ M - Multaradar CD:
Beltronics STiR+ - Ka Radar:
Beltronics STiR+ - Ka Radar - 2:
Beltronics STiR+ - Radar Roy:
Beltronics RX65i